Nagrade v Sloveniji

Zlata hruška: znak kakovosti otroških in mladinskih knjig, ki ga podeljuje Pionirska - center za mladinsko književnost in knjižničarstvo. Tiste knjige, ki po vsebini in izvedbi izstopajo, se uvrstijo med odlične izdaje leta in pridobijo pravico do znaka zlata hruška.

Knjige, ki smo jih izdali in so dobile nagrado zlata hruško:

Več o nagradi na spletni strani Pionirske.


Knjige, ki smo jih izdali, pa so bile nagrajene tudi v tujini (najpomembnejše nagrade):

Andersenova nagrada
María Teresa Andruetto

 

Astrid Lindgren Memorial Award (ALMA)
ISOL

 

Premio Euskadi
Juan Kruz Igerabide, Jona in prestrašeni hladilnik

 

Premio Nacional de la literatura infantil y juvenil (Španska nacionalna nagrada za mladinsko književnost)
Mariasun Landa, Krokodil pod posteljo
(ilustratorka) Elena Odriozola, Usoa, prišla si kot ptica

 

Nordijska nagrada za otroško književnost
Kristín Steinsdóttir, Angel v soseski

 

BolognaRagazzi Award
Romana Romanišin, Andrij Lesiv, Zvezde in makova zrna

 


Ustanove, s katerimi sodelujemo:

 


Doslej smo s svojimi projekti v Sloveniji in zamejstvu sodelovali z naslednjimi izobraževalnimi institucijami:

OŠ Medvode, Vrtec Medvode, OŠ Majde Vrhovnik, OŠ Vrhovci, OŠ Zalog, OŠ dr. Ivana Korošca Borovnica, OŠ Ig, OŠ Vransko-Tabor, Knjižnica Žalec, OŠ Lila, Vrtec Lila, POkrajinska in študijska knjižnica Murska Sobota, OŠ Ivana Ilicha, Vrtec Trebnje, Vrtec Godovič, OŠ Škofljica, OŠ Trzin, Vrtec Ig, Vrtec Ciciban, OŠ Mladika Ptuj, OŠ Šmartno, Knjižnica Medvode, OŠ Ivana Roba Šempeter, OŠ Fram, OŠ Vrhnika, Knjižnica Blaža Kumerdeja Bled, OŠ Milojke Kolar, OŠ Šempas, OŠ Frana Erjavca, Knjižnica Pavla Golja Trebnje, OŠ Toneta Pavčka Mirna Peč, OŠ n.h. Maksa Pečarja, OŠ Venclja Perka, OŠ Pohorskega bataljona Oplotnica, Vrtec Oplotnica, OŠ Ob Rinži Kočevje, OŠ Ljubo Šercer Kočevje, OŠ Sostro, OŠ Zbora odposlancev Kočevje, OŠ Vide Pregarc, OŠ Jožeta Mazovca, OŠ Polje, OŠ Miška Kranjca, Knjižnica Celje, OŠ Josipa Vandota Kranjska Gora, OŠ Brežice, Knjižnica Črnomelj, OŠ Mirana Jarca Črnomelj, OŠ Komandanta Staneta Dragatuš, OŠ Milojke Štrukelj, OŠ Simona Gregorčiča Kobarid, OŠ Frana Erjavca, Licej Ivana Trinka Gorica, OŠ Marije Vere Kamnik, JVIZ OŠ Dobrepolje, OŠ Riharda Jakopiča, OŠ Šentvid, Splošna knjižnica Kranj, Knjižnica Franca Ksavra Mežka Ormož, Vrtec Žalec, OŠ Antona Žnideršiča Ilirska Bistrica, Knjižnica Bukovci, OŠ Dušana Bordona - Semedela, OŠ Vodice, OŠ Prevole, Dvojezična OŠ Lendava, OŠ Staneta Žagarja Lipnica, Šolski center Ljubljana, Gimnazija Poljane, Gimnazija Kranj, Gimnazija Jožeta Plečnika Ljubljana, OŠ Alojza Šuštarja, Škofijska klasična gimnazija Šentvid.