Mi abuela no sabe quién soy
Avtorica besedila: Iva Bezinović-Haydon
Naslov: Mi abuela no sabe quién soy
Naslov izvirnika: Moja baka ne zna tko sam
Ilustracije: Hana Tintor
Prevedla: Barbara Pregelj, Francisco Tomsich
Tehnični podatki: 21.0×29.7; 40 strani
ISBN: 978-961-7122-68-8
Knjiga je oblikovana v skladu s kriteriji oblikovanja gradiv za bralce z disleksijo.
Knjiga je v španščini.
Cena: 17,00 €, ceno s popustom preverite v spletni trgovini.
Moja babica Zrinka je vedno rekla DA vsemu. Taborili smo in plezali po gorah, tekli in kolesarili, plavali v najglobljem delu morja. Gradili smo skrivališča na najbolj skritih krajih in iz škatel za čevlje delali hišice za žuželke. Pletla je volnene puloverje po mojih zamislih, izdelovali smo igrače iz jogurtovih lončkov in organizirali lutkovne predstave na vrtu. Potovali smo z vlakom, letalom in ladjo. Risala sva stripe, brala časopis in pisala zgodbe. Zanjo ni bilo nič nemogoče! Moja babica je znala in zmogla vse. Dokler nekega dne ni mogla več. Govoriti o bolezni in smrti je vedno težko in boleče. Zgodba Moja babica ne ve, kdo sem približuje teme starosti in smrti otrokom ter jih povezuje s spominom in ljubeznijo z opisom nežnega odnosa med deklico Emo in njeno babico Zrinko, ki nenadoma začne pozabljati stvari in ljudi.
Iva Bezinović-Haydon se je rodila na Reki leta 1981. Diplomirala je iz kroatistike in primerjalne književnosti na Filozofski fakulteti v Zagrebu. Enajst let je živela v Ameriki, na Madžarskem in v Nemčiji, od nedavnega pa spet živi v Zagrebu. Delala je kot prevajalka, učiteljica, lektorica, največ časa pa je posvetila vodenju šole hrvaškega jezika za tujce. Piše kratke zgodbe za odrasle in otroke. Doslej sta bili dve njeni zgodbi objavljeni v antologiji kratkih zgodb, konec leta 2019 pa je izšla njena prva slikanica Mala Mara in veliko stablo (založba Turističke naklade, Biblioteka Loptica).
Hana Tintor se je rodila leta 1992 v Zagrebu. Po končani srednji umetniški šoli in dolgoletnem ukvarjanju z lutkarstvom v Zagrebškem gledališču mladih se je vpisal na študij oblikovanja na Fakulteti za arhitekturo. O integracijo ilustracije v oblikovanje se uči kot pripravnica v Studiu Cuculić. Leta 2016 je diplomirala na študiju vizualnih komunikacij, dve leti kasneje pa zaključila MA Illustration and Book arts na Cambridge School of Art v Cambridgeu. Tam je odkrila svoje zanimanje in strast do animacije ter opravila vrsto vizualnih vaj, ki so prinesle rezultat v projektu v nastajanju More misli, za katerega je prejela podporo HAVC. Trenutno živi in dela v Zagrebu kot samostojna ilustratorka ter umetniška direktorica in animatorka pri Jadranski animaciji. V zadnjih letih je ilustrirala več knjig.
Barbara Pregelj je doktorica literarnih ved in docentka za književnost na Univerzi v Novi Gorici. Je diplomirana hispanistka in literarna komparativistka, po koncu študija v Ljubljani je nadaljevala študij na univerzi v Salamanci v Španiji. Magistrirala je s temo iz španskega baroka, doktorirala pa s tezo o trivialnih elementih v sodobni slovenski književnosti. Kot prevajalka v slovenščino in španščino ter iz baskovščine, katalonščine in galicijščine je dejavna kot posrednica med slovenskim, iberskim in španskoameriškim kulturnim prostorom. Je tudi stalna sodna tolmačka za španski jezik.
Francisco Tomsich je likovni umetnik, pesnik in učitelj umetnosti, ki je bil rojen 1981 v Urugvaju, kjer je diplomiral na Filozofski in pedagoški fakulteti. Ustanovil je vrsto umetniških društev in sodeloval v kolektivnih projektih, povezanih z Latinsko Ameriko in Evropo, kot so: .TXT, Museo de Arte Contemporáneo de Montevideo (MACMO), Traspuesto de un Estudio para un Retrato Común in Meta City Symptoms. Od leta 2003 pripravlja individualne in kolektivne razstave, programe in razstavne projekte, izdaje in performanse, pri tem pa uporablja najrazličnejša sredstva (sliko, fotografijo, inštalacijo, risbo, video, kiparjenje, zvok, besedilo). Je avtor člankov o umetnosti, literaturi in literarnih besedilih, ki so izšli v Urugvaju, Izraelu, Mehiki, Sloveniji in ZDA. Za svoje ustvarjanje je dobil vrsto priznanj (med drugim urugvajsko Nacionalno nagrado). Več o njegovih trenutnih projektih na: http://anticlimacus.wordpress.com | http://franciscotomsich.tumblr.com/